Život tančí mezi stromy a létá nad městy... s lidmi míjí se.

Červenec 2011

Rozhovor s Markétou, autorkou blogu darllet.blog.cz

18. července 2011 v 10:45 | Ann~e
Jako mého prvního zpovídaného člověka jsem si vybrala Markétu Darllet(darllet.blog.cz), která sama na svém bogu nabízela možnost rozhovoru. Ačkoliv na takovéhle blogy běžně nechodím, tato slečna mne něčím okouzlila.
Líbí se mi, že i do hodně krátkého článku je schopná vložit nápad, to nedokáže každý. A teď už k rozhovoru.

Taychi

10. července 2011 v 19:22 | Ann~e
Tuhle rubriku jsem dlouho zanedbávala. ALe co by to bylo za blog, kdybych nměla jen jednoho oblíbence? Jako druhou jsem se vám rozhodla představit její Lamstvo Taychi.

Blog mi trochu připomíná mé první čistě autorské začátky. I když je pravda, že ty mé byly horší. Tak tedy její blog... je úžasný. Může nabídnout hodně, já mám takovouhle "lidskou všehochuť" ráda. Fotografie i delší texty. Když přijdu na její blog, nerozmýšlím se, jestli je ten článek moc dlouhý. Prostě ho přečtu. Tečka. Její články... znám autory, kteří píšou daleko čtivěji. Jneže ona píše lidsky. Tak, jako by člověku něco vyprávěla. Ne přehnaně. Jakoby si povídala s kamarádem. Je to příjemné přečíst si zase něco takového v tom přeumělkovaném blogařském světě. Vždyť kolik lidí teď svůj deník píše... "umělecky". Neříkám, že to není hezké, když to někdo umí, tak proč ne, akorát občas to působí až kýčovtě. Legračně.


Fotografie. Žádné převeliké(jestli vůbec nějaké) úpravy. Působí přirozeně a když se člověku líbí, íbí se mu, jak Taychi fotí a ne to, jak umí s photoshopem. Nepotřebuje nějaképřehnaně úžasné prostředí, aby vyfotila krásnou fotku. Žádné dospělé modelky oblečené v šatech jak pro vílu. Stačí jí obyčejní lidé z jejího okolí. Dokáže ukázat, jak jsou krásní. A že je má ráda, cítí se s nimi dobře... člověk si trochu umí přectavit, jací ti lidé vlastně jsou. I když je nikdy neviděl.

Taychi je chytrá holka. Je to vidět na jejích článcích, vlastně bych si myslela, že je píše o hodně starší dívka. Má zajímavé a chytré myšlenky jako málokdo. Hodně mi pomohla, když jsem se cítila špatně. Vypovídala jsem se a on mě nechala. A taky má ráda House(tak jsme se seznámily, ne? :D). A kdo m rád House, nemůže být špatný člověk. :D Já se omlouvám.

Obdivuji Taychi za upřímnost, za originalitu. Je důkazem toho, že ne každá dívka pod patnáct let je blbá a nic neví.

PS.